Horoskop chiński znany jest już od czasów starożytności. Już wtedy wierzono, że za los człowieka odpowiada astrologia. Istnieje dwunastu zwierzęcych patronów – szczur, bawół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies świnia. Cykl zodiaku odnawia się, co 12 lat. To, jakie zwierzę jest naszym patronem zależy od roku urodzenia. Chiński horoskop pozwala nam zdobyć sporą wiedzę na temat cech osobowości, a także zalet i możliwości.

Dlaczego warto wybrać chiński horoskop?

Horoskop chiński pozwala przede wszystkim lepiej zrozumieć samego siebie. Zgodnie z jego zasadami zwierzę jest nie tylko naszym patronem. Przejmujemy po nim pewne cechy charakteru. Wiedza, którą zyskujemy z chińskiego horoskopu pozwala nam lepiej kierować własnym życiem. Dzięki niej możemy obrać właściwą ścieżkę, która zapewni nam sukcesy i powodzenie. Zmiana postępowania sprawi, że będziemy przyciągać wyłącznie pozytywną energię.

Horoskop chiński pozwala uwierzyć w swoje predyspozycje i możliwości. Wzmacnia on psychikę, dzięki czemu łatwiej jest spełniać swoje marzenia. Odwaga sprawia również, że osiągnięcie pewnych celów stanie się prostsze. Warto także wspomnieć o tym, że człowiek żyjący świadomie może zrozumieć własne przeznaczenie. Kierowanie się zasadami znajdującymi się w chińskim horoskopie przyniesie odpowiedzi na pytania dotyczące celu naszego życia. Znacznie prościej jest uzmysłowić sobie, w jaki sposób się samorealizować.

Osoby kierujące się horoskopem chińskim wierzą, że to właśnie on jest źródłem niezłomnej wiary i szczęścia.

Skąd wziął się chiński horoskop?

Pierwsza legenda głosi, że zwierzęta pokłóciły się o kolejność w cyklu. Nie mogły dojść do porozumienia, które z nich będzie zajmować pierwszą pozycję w w kalendarzu. Właśnie dlatego zwrócono się do bogów  rozstrzygnięcie sporu. Zorganizowali oni wyścig, który miał rozwiązać problem. Zwierzę, które pierwsze dotarło do mety było pierwsze w cyklu. Ciekawym jest to, że to właśnie szczur zdobył pierwsze miejsce. Wskoczył on na plecy bawoła, a gdy meta była już blisko zeskoczył na brzeg. Właśnie dlatego udało mu się go wyprzedzić.

Druga legenda mówi o tym, że Budda odpowiada za to, jakie zwierzęta znajdują się w chińskim kalendarzu. Przed swoją śmiercią zorganizował on spotkanie pożegnalne, na które wezwał wszystkie zwierzęta. Tylko dwanaście z nich pojawiło się na miejscu. Budda postanowił oddać im cześć, więc nazwał każdy rok gatunkiem danego zwierzęcia. Zwierzęta przychodziły kolejno, stąd kolejność cykli. Szczur przybył pierwszy, więc to on rozpoczyna cykl.