Astrologia jest dziedziną niezwykle rozległą. Przez tysiące lat wykształciły się różnorodne systemy astrologiczne, które rządzą się odrębnymi zasadami. Nie istnieje jeden idealny horoskop według, którego powinniśmy postępować. Każdy z nich wywodzi się z zupełnie innych wierzeń oraz tradycji. Odczytywanie znaków z wszechświata w dużej mierze zależy od kultury.

Czy każdy horoskop jest inny?

Horoskop opiera się na przewidywaniu według określonego schematu. Sposoby ich wyznaczania są więc zupełnie inne. Wiele horoskopów ukierunkowanych jest na konkretny cel. Dotyczy konkretnej płaszczyzny życia np. relacji partnerskich, czy też życia zawodowego. Wszystkie horoskopy mają jednak ze sobą coś wspólnego. Podstawowym założeniem jest to, że to ruch planet oddziałuje bezpośrednio na ludzkie życie. Istnieje więc zależność między wszechświatem, a ziemskim bytem. Astrolodzy przez wieki udowadniają, że ludzkim życiem rządzą siły podobne to tych, które rządzą układem planet.

Można wyróżnić takie rodzaje horoskopów, jak m.in. horoskop natalny, horoskop erotyczny, horoskop zawodowy, horoskop jednodniowy.

Horoskop natalny

Horoskop natalny tworzony jest w momencie naszych narodzin. Data urodzenia ma więc ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze życie. Znak zodiaku kształtuje nasz charakter, predyspozycje, czy też ścieżkę życiową. Należy jednak wiedzieć, że horoskop natalny uwzględnia znacznie więcej czynników, które kształtują nasze życie. Na ludzki los ma także wpływ miejsce urodzenia. Układ planetarny zupełnie inaczej oddziałuje na różne szerokości geograficzne. Z tego względu każdy człowiek ma własny horoskop, który nie pokrywa się z horoskopem innej osoby.

Horoskop erotyczny

Horoskop erotyczny zakłada, że między, niektórymi znakami zodiaku tworzy się wyjątkowo silna więź seksualna. Dzięki niemu można dowiedzieć się, z kim warto spełniać swoje erotyczne zachcianki. Astrologia pozwala dopasować znaki zodiaku między, którymi rodzi się największa namiętność i chemia. To również zgodność upodobań seksualnych i temperamentów.

Horoskop zawodowy

Horoskop zawodowy pomaga odkryć predyspozycje zawodowe. Dzięki niemu łatwiej obrać właściwą ścieżkę. Przyjmuje się, że każdy znak zodiaku ma na ziemi, jakąś misję. W dużym stopniu przekłada się to na obrany zawód. Pewne cechy charakteru również wpływają na życie zawodowe.

Horoskop codzienny

Horoskop codzienny zakłada wpływ aktualnego położenia planet na ludzkie życie. Możemy dowiedzieć się np. czy jest to dobry dzień na załatwianie ważnych spraw. Uzyskamy z niego informację, czy gwiazdy nam sprzyjają, czy też nie. Możemy wydedukować, czy dzień będzie udany, a także, czy sprawy będą toczyć się po naszej myśli.